2019.11.18.
Bajnoki mérkőzés: DPASE - FC Dabas (1:2)

Újabb bravúros győzelem

Vasárnap délután Dunaújvárosba látogatott NB III-as első csapatunk, ahol 16 órás kezdéssel, villanyfény mellett a 15. forduló záró mérkőzését játszotta az 5. helyezett DPASE ellen.

Fotó: DPASE

Az Iváncsa elleni bravúros hazai győzelmet követően látogattunk a DPASE otthonába, így mindenképpen bizakodva kezdhettünk bele a mérkőzésbe. Noha a 28. percben hátrányba kerültünk (1:0), csapatunk nem adta fel és ha nem is hamar, de még a hármas sípszó megszólalása előtt sikerült megfordítanunk az eredményt. A bravúros idegenbeli győzelemhez természetesen kellett az is, hogy a hazai csapatból az egykoron Dabason futballozó Csendes Péter Mártont és Tóth Ákost is kiállítsa a játékvezető. Ez azonban mit sem von le játékosaink érdemeiből, mert nem adták fel még hátrányban sem. Góljainkat Takács Kornél (79. perc) és Popov Patrik (90. perc) szerezték.

Folytatás vasárnap a sereghajtó Kelen SC otthonában.

Időpont: 2019.11.17 (vasárnap, 16:00)
Helyszín: Dunaújvárosi Stadion

DPASE - FC Dabas 1:2 (1:0)

FC Dabas: Kersák R (46) - Kovács Á (2), Molnár P (4), Márton D (5), Sánta A (6), Szabó B (12), Erős R (17), Csepregi R (20), Fritz A (56), Eörögh L (77), Popov P (99)

Csere: Czuczi M (1), Sándli M (9), Crkvenjakov D (14), Takács K (15), Földes M (73), Kiss D (98)

Gól: Bíró Á (28') ill. Takács K (79'), Popov P (90')
Kiállítás: Csendes P M (66'), Tóth Á (68') ill. -