2019.11.10.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas II - Tápiószelei SE (1:4)

Beigazolódott a papírforma

Szombat délután lejátszotta soron következő bajnoki mérkőzését az FC Dabas II. Riesz Péter csapata igen nehéz feladat előtt állt, mivel a tabella második helyezettje, a Tápiószelei SE látogatott Dabasra.

Szűk fél óra puhatolózást követően aztán végre góllövés tekintetében is beindultak a csapatok. Noha a 26. percben hátrányba kerültünk (0:1), Fodor Gergely révén gyorsan jött a válasz, így a 30. perctől lényegében minden kezdődhetett elölről (1:1). A döntetlent sikerült a félidő végéig megtartanunk, így optimistán várhattuk a második játékrész alakulását.

Sajnos sok köszönet azonban nem volt a második félidőben. Már a 46. percben gólt kaptunk (1:2), majd 15 percenként egy-egy újabbat, így a 76. percre már 4:1 arányban vezetett a Tápiószele. A három pont sorsa tehát lényegében 60 perc után már eldőltnek látszott, így a hátralevő időben már csupán azért kellett küzdenünk, hogy ne legyen kiütéses vereség a vége. A vendégeknek az ötödik találatukat szerencsére már nem sikerült megszerezniük, így végül maradt a 4:1-es eredmény.

Az Aranyszarvas SE elleni "kötelező" győzelmet nem számolva sajnos továbbra is mélyrepülésben van kettes csapatunk. Ettől függetlenül előre kell néznünk, a következő fordulóban ugyanis egy papíron "hozható" mérkőzés következik. Annak az Újhartyánnak az otthonába látogatunk, aki mindössze egy helyezéssel áll előttünk a tabellán.

Időpont: 2019.11.09 (szombat, 13:30)
Helyszín: Dabas, FC Dabas Sporttelep

FC Dabas II - Tápiószelei SE 1:4 (1:1)

FC Dabas II: Gogolák K (78) - Horváth K (4), Radácsi K (6), Holecz D (7), Farkas K (10), Tokics T (11), Fodor Gergely (12), Béres K (15), Szántó G (16), Antal D (17), Nyerges P (19)

Csere: Farkas R (9), Isztolyka Á (20)

Gól: Fodor G (28') ill. Seres B (26'), Gyurcsik Sz (46'), Gyurcsik Sz (46'), Apró J (76')