2019.10.06.
UP
Edzői értékelés: Airnergy FC - FC Dabas U17 (5:2)

Majzik Bertalan, az FC Dabas U17-es korosztályának vezetőedzője az Airnergy FC elleni bajnoki mérkőzést követően az alábbi értékelést közölte:

"A mai napon az osztály legjobb csapatával találkoztunk, aki eddig még gólt sem kapott a bajnokságban.

Az első 10 perc elég intezívre sikerült, egyből nekünk estek a hazaiak. Csapat védekezésünk szinte hibátlan volt, jól zártuk le a területeket, és a felpassz lehetőségeiket is meg tudtuk akadályozni. Egyszóval azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Viszont egy szögletnél elaludtunk, amiből gólt kaptunk. Majd egy rossz felszabadítás után újabb gólt kaptunk. 4 percre rá pedig eléggé véleményes büntetőből már 3:0 volt oda.

A félidőben megbeszéltük, hogy ilyen hibákat nem követhetünk el. Védekezésünket feljebb tolva megpróbálunk helyzeteket kialakítani. Ebben benne volt, hogy újabb gólokat kapunk, de azt gondolom, ilyen helyzetben ezt fel kell vállalni. A második félidő lüktető játékot hozott, mindkét oldalon akadtak helyzetek, amiből mi is kettőt ki tudtunk használni.

Sok pozitívumot láttam ma is. Taktikailag nagyon éretten futballoztunk, az egyéni hibákat pedig ki tudjuk javítani. A srácok nem adták fel akkor sem, amikor már a hazai csapat hárommal vezetett. Ez a jövőre nézve mindenképpen pozitív.