2019.08.26.
Bajnoki mérkőzés: HR-Rent Kozármisleny FC - FC Dabas (4:0)

Ez nem a mi napunk volt

Nagy várakozásokkal és önbizalommal telve keltünk útnak, végül azonban nagyot kellett csalódnunk és fejet kellett hajtanunk vendéglátóink előtt.

Katasztrofálisan kezdődött a Kozármisleny elleni idegenbeli összecsapásunk. A 4. majd a 7. percben is gólt kaptunk, majd tetézve a bajt a 29. percben egy újabb hazai találattal szűk fél óra elteltével már-már kilátástalan helyzetbe sodródtunk (3:0). Erős Károly gyorsan kapcsolva szinte azonnal kettős cserét hajtott végre, amivel valamelyest stabilabbá váltunk. A lélektanilag fontos szépítő találat azonban nem jött össze a szünetig, így roppant nehéz folytatás várt ránk.

Edzőként nem lehet egyszerű ilyenkor mit mondani a szünetben sem, 3:0-ás előny ebben a jelenlegi NB III-ban, ahol egy-egy mérkőzés csupán apróságokon múlik, ott ez a félidei eredmény szint egyenértékű egy győzelemmel. Ez nap sajnos nem a miénk volt, adódtak lehetőségeink ugyan, de szokásos módon nem igen tudtunk élni velük, a hazaiak pedig lényegében mindenért büntettek. A kegyelemdöfés a 79. percben érkezett meg Jelena Richárd révén. Ekkor azonban már mindenki sejthette, hogy innen már bizony nincs visszaút.

Gyorsan el kell felejteni ezt az összecsapást, aludni kell rá egyet és hétfőtől új hét, új remények. Még több munka, még több koncentráció, mind elől, mind hátul. Előre kell néznünk és készülnünk, a következő fordulóban ugyanis egy újabb nagy csata vár ránk. Egy igazi szomszédvár rangadó, immáron szeptember 1-én, hazai pályán a Taksony SE ellen.

Időpont: 2019.08.25 (vasárnap, 17:00)
Helyszín: Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion

HR-Rent Kozármisleny FC - FC Dabas 4:0 (3:0)

FC Dabas: Czuczi M (1) - Molnár P (4), Márton D (5), Sánta A (6), Fitos L (10), Szabó B (12), Erős R (17), Fritz A (56), Földes M (73), Eördögh L (77), Popov P (99)

Csere: Kersák R (42), Kovács Á (2), Szántó G (7), Crkvenjakov D (14), Takács K (15), Csepregi R (20)

Gól: Kónya K (4'), Tóth M (7'), Tóth M (29'), Jelena R (79') ill. -

Piros lap: - ill. Csepregi R (84')