2019.05.26.
Bajnoki mérkőzés: Pereg SE - FC Dabas II (0:3)

Tovább menetel az FC Dabas II

Vasárnap délután a 13. helyezett Pereg SE otthonába látogatott kettes csapatunk. Riesz Péter játékosai az utóbbi hetekben kiváló formát mutatnak és szerencsére ezúttal sem tört meg a bajnokság végére kialakult veretlenségi sorozatunk. A Pereg SE 3:0 arányú legyőzésének köszönhetően immáron 4 mérkőzés óta nem szenvedtünk vereséget, ami a szezon elejét és közepét figyelembe véve fantasztikus eredmény.

Csupán a végeredményt látva nagyon simának tűnő győzelmet arattunk, azonban a három pont sorsa lényegében csak az utolsó percekben vált biztossá. A 32. percben szereztük meg Riesz Dávid találatával a hőn áhított vezetést (0:1), a következő találatra azonban egészen a 90. percig kellett várni. Tóth Levente a rendes játékidő utolsó percében duplázta meg előnyünket (0:2), majd a 93. percben Kőszegi Zoltán adta meg a kegyelemdöfést a hazaiknak (0:3).

Győzelmünknek köszönhetően tovább tapadunk az Alsónémedire, a 10. helyezésünk már biztosra vehető, azonban kis szerencsével még a 9. pozíció is összejöhet. Amíg a záró fordulóban csapatunk a Tápiószelét fogadja, addig a rivális ASE a most legyőzött Pereg SE-vel mérkőzik. A 9. hely eléréséhez a sorsunk tehát nem a mi kezünkben van, azonban ahogy mondani szokták, a remény hal meg utoljára.

Időpont: 2019.05.26 (vasárnap, 17:00)
Helyszín: Kiskunlacháza-Pereg SE sporttelep

Pereg SE - FC Dabas II 0:3 (0:1)

FC Dabas II: Gogolák K (78) - Riesz D (2), Bukovszki M (4), Horváth K (5), Holecz D (7), Kovalik R (8), Fehér A (9), Farkas K (10), Kmetyó M (11), Fodor G (12), Radácsi K (20)

Csere: Tóth L (6), Kőszegi Z Z (15), Tokics T (17), Nyerges P (17), Czili B (21)

Gól: - ill. Riesz D (32'), Tóth L (90'), Kőszegi Z Z (92')

Kiállítás: - ill. Horváth K (60')