2019.05.26.
Bajnoki mérkőzés: Taksony SE - FC Dabas (1:1)

Döntetlen a Taksony otthonában

Az RKSK elleni hazai vereséget követően Dunaharasztiba látogattunk, ám nem a kék-fehér DMTK, hanem a zöld-fehér Taksony SE várt ránk. A házigazdától négy pont választott el minket a tabellán, így egy esetleges vereség következtében sem tudott volna beelőzni minket a Taksony. Erre azonban gondolni sem akartunk, egyértelműen a győzelemért szálltunk harcba.

Jól is kezdődött az összecsapás, mivel Fitos László révén már a 19. perctől előnyben futballozhattunk. A 36. percben azonban egy kiállítás jelentősen megnehezítette a további dolgunkat. Csendes Péter Márton mehetett jóval idő előtt pihenőre, így majd egy órán keresztül emberhátrányra voltunk ítélve. A 66. percig tudtuk is tartani magunkat, akkor azonban a hazaiak sajnos kiegyenlítettek (1:1), így igen nehét véghajrára számíthattunk. Erős Károly a 70. és 79. percben Seregy Tamást és Takács Kornél is a pályára küldte, azonban újabb gólt az ő segítségükkel sem sikerült elérni, viszont ami pozitívum, nem is kaptunk, így végül pontosztozkodásra került sor.

A döntetlennek köszönhetően egy helyezést ismét hátrébbcsúsztunk, így immáron a 7. pozícióból várhatjuk az utolsó forduló alakulását.

Időpont: 2019.05.26 (vasárnap, 17:00)
Helyszín: Dunaharaszti, Dunaharaszti MTK Sporttelep

Taksony SE - FC Dabas 1:1 (0:1)

FC Dabas: Scheilinger Gy (26) - Papp Gy (4), Csendes P (5), Eördögh L (77), Fritz A (56), Fitos L (10), Molnár S (5), Szántó G (7), Csepregi R (20), Crkvenjakov D (14), Szenes B (8)

Csere: Sebestyén I (42), Sándli M (9), Takács K (15), Kiss D (98), Seregy T (99)

Gól: Szilágyi M (66') ill. Fitos L (19')

Kiállítás: - ill. Csendes P M (36')