2019.05.19.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas - RKSK (2:3)

Ismét pont nélkül maradtunk

A Rákosmente KSK elleni rangadóval folytatódott az NB III-as bajnoki szezon. Erős Károly tanítványai a szorosan az FC Dabas nyomában lihegő RKSK-t fogadta hazai pályán. A kiesés szele egyik csapatot sem veszélyeztette, azonban mégis volt tétje a mérkőzésnek, ugyanis ha nyerünk, megtartjuk az 5. pozíciónkat, vereség esetén azonban az üldözők teljesen a nyakunkra jöhetnek, sőt, akár még meg is előzhetnek.

Sajnos hazai pálya ide vagy oda, katasztrofálisan kezdtük a mérkőzést, mivel már a 2. percben hátrányba kerültünk (0:1). A 15. percben azonban Fitos László révén sikerült kiegyenlítenünk (1:1), így ismét kezdődhetett minden elölről. Ezt követően ismét a vendégek ragadták magukhoz a vezetést, nagy sajnálatunkra nem csupán a 31. percben sikerült bevenniük a kapunkat, hanem a 65. perceben is, így szűk fél órával a lefújást megelőzően már jelentős hátrányban voltunk (1:3). A bajt tetézve a 71. percben Erős Ronald is a kiállítás sorsára jutott, így már-már kilátástalan helyzetbe sodródtunk. De még ekkor sem adtuk fel. A 90. percben ugyanis ismét érkezett Takács Kornél, aki 4. szezonbéli találatával ismét felcsillantotta a reményt (2:3). A szépítő találat azonban már túl későn jött, nem maradt időnk az egyenlítés kiharcolására, így ismét egy nehezen feldolgozható hazai vereséget kell megemésztenünk.

A következő fordulóban a 11. helyezett Taksony SE otthonába látogatunk, remélhetőleg több sikerrel.

Időpont: 2019.05.19 (vasárnap, 17:00)
Helyszín: Dabas, FC Dabas Sporttelep

FC Dabas - RKSK 2:3 (1:2)

FC Dabas: Scheilinger Gy (26) - Papp Gy (4), Csendes P (5), Eördögh L (77), Fritz A (56), Fitos L (10), Molnár S (5), Erős R (17), Csepregi R (20), Crkvenjakov D (14), Szenes B (8)

Csere: Sebestyén I (42), Szántó G (7), Sándli M (9), Takács K (15), Seregy T (99)

Gól: Fitos L (15'), Takács K (90') ill. Kokenszky N (2'), Kokenszky N (31'), Aranyos M (65')

Kiállítás: Erős R (71') ill. -