2019.05.05.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas - Pécsi MFC (0:3)

A PMFC ezúttal jobbnak bizonyult

Két jó formában lévő alakulat mérhette össze tudását vasárnap délután Dabason. Az előző fordulók eredményei alapján úgy festett, hogy csapatunk szépen-lassan csak kikászálódott a gödörből, az ősszel gyengélkedő PMFC pedig lényegében az egész tavasz folyamán jól teljesít, így egy igen érdekes mérkőzés elébe nézhettünk.

Sajnos elég rosszul indult számunkra az összecsapás, mivel a vendégek már a 2. percben magukhoz ragadták a vezetést (0:1). Ráadásul a 24. és a 32. percben újabb két találatot sikerült bevinniük Scheilinger György kapujába, így bő fél óra elteltével már majdhogynem kilátástalan helyzetbe kerültünk (0:3). Csapatunk természetesen még ebben a nehéz szituációban sem adta fel, megpróbált mindent elkövetni a felzárkózás érdekében, azonban a PMFC van annyira rutinos egylet, hogy egy ilyen komoly előnyt ne herdáljon el csak olyan könnyen. Ráadásul támadójátékunk ismét akadozott, szerzett gól nélkül pedig nem nagyon lehet mérkőzést nyerni. Az eredmény a lefújásig már sajnos nem változott, így végül 3:0-ás vereséget szenvedtünk.

A kiesés veszélye nem fenyeget minket, így nagy kesergésre a vereség ellenére sincs okunk. A következő fordulóban Szekszárdra látogatunk, ahol a tabellán elfoglalt helyezéseket figyelembe véve egyértelműen a győzelemért kell majd harcba szállnunk.

Időpont: 2019.05.05 (vasárnap, 17:00)
Helyszín: Dabas, FC Dabas Sporttelep

FC Dabas - Pécsi MFC 0:3 (0:3)

FC Dabas: Scheilinger Gy (26) - Földes M (73), Csendes P (5), Eördögh L (77), Fritz A (56), Fitos L (10), Molnár S (5), Erős R (17), Sándli M (9), Crkvenjakov D (14), Szenes B (8)

Csere: Sebestyén I (42), Risesz D (6), Szántó G (7), Balanescu D (12), Takács K (15), Csepregi R (20)

Gól: - ill. Valkovszki P (2'), Valkovszki P (24'), Geiger N (32')