2019.04.28.
Bajnoki mérkőzés: Makó FC - FC Dabas (2:4)

Újabb három pont

Tovább folytatta remek szereplését NB III-as első csapatunk. Erős Károly játékosai ezúttal Makóra látogattak és esélyeshez méltóan el is hozták mindhárom bajnoki pontot. Nehéz mérkőzésnek néztünk elébe, mivel a hazaiak számára az egyik utolsó lehetőség volt a vasárnapi összecsapás, hogy pontot vagy pontokat szerezve tovább reménykedhessenek a bentmaradásban.

Nem indult azért olyan egyszerűen a dolog, mivel a Makó a 36. percben megszerezte a vezetést (1:0), szerencsére azonban egy perccel később már ismét döntetlen volt az állás (1:1). Innentől kezdve pedig már nem volt kétséges, kihez kerül mindhárom bajnoki pont. Góljainkon ezúttal Crkvenjakov Dalibor (2), Sándli Márk és Földes Milán osztoztak.

A mérkőzés krónikájához még azt is hozzá kell tennünk, hogy a 42. perctől emberelőnyben futballoztunk, de ez igazából semmit nem von le játékosaink teljesítményéből.
Győzelmünknek hála ismét felkapaszkodtunk a középmezőny élére (5.hely) és remek pozícióból várhatjuk a bajnokság hajráját. A következő fordulóban a PMFC-t fogadjuk majd hazai pályán és mi más lehetne a célunk, mint otthon tartani a három bajnoki pontot.

Időpont: 2019.04.28 (vasárnap, 16:30)
Helyszín: Makó, Makó Város Sportcenrum

Makó FC - FC Dabas 2:4 (1:2)

FC Dabas: Sebestyén I (42) - Földes M (73), Molnár S (5), Eördögh L (77), Fritz A (56), Fitos L (10), Molnár P (4), Erős R (17), Sándli M (9), Crkvenjakov D (14), Szenes B (8)

Csere: Scheilinger Gy (26), Szántó G (7), Takács K (15), Kiss D (98), Csepregi R (20), Balanescu D (12)

Gól: Sándli M (31'), Crkvenjakov D (42'), Balanescu D (67'), Molnár P (76'), Földes M (86') ill. -

Kiállítás: Tamaskó Á (42') ill. -