2019.04.21.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas - Budapest Honvéd MFA II (5:0)

Végre kijött a lépés

Hetek óta erre vártunk, egy hazai pályán elért kimagasló eredményre. Tudtuk jól, a Budapest Honvéd II ellen nem nagyon tudunk előre felkészülni, mivel nem tudhatjuk, kik fognak visszajátszani az első keretből. Ennek következtében játékosainknak csak és kizárólag saját magukkal kellett foglalkozniuk és azzal, hogy tudásuk legjavát a pályára kivigyék.

A fordulók óta tartó mélyrepülést ezzel az összecsapással alighanem lezártuk. Nem kevesebb, mint öt gólt szerezve több, mint magabiztosan gyűjtöttük be a három bajnoki pontot. Az első fél óra végeztével indult be a gólgyártás. Sándli Márk nyitotta a találatok sorát (1:0), majd a szünet előtt pár perccel Crkvenjakov Dalibor is eredményes tudott lenni (2:0), így igen kedvező helyzetből várhattuk a második játékrész alakulását.

A folytatásban aztán jöttek a további FC Dabas találatok. Balanescu Dániel a 67. percben, Molnár Péter a 76. percben, végül pedig Földes Milán a 87. percben volt eredményes, így végül igen magabiztos 5:0 arányú győzelmet arattunk a Budapest Honvéd II felett.

Győzelmünknek köszönhetően sikerült némiképp felzárkóznunk a tabellán is. A Makó elleni jövő hétvégi összecsapást már a jóval előkelőbb 7. helyről várhatjuk.

Időpont: 2019.04.21 (vasárnap, 16:30)
Helyszín: Dabas, FC Dabas Sporttelep

FC Dabas - Budapest Honvéd MFA II 5:0 (2:0)

FC Dabas: Sebestyén I (42) - Földes M (73), Csendes P (5), Eördögh L (77), Fritz A (56), Fitos L (10), Molnár P (4), Erős R (17), Balanescu D (12), Sándli M (9), Crkvenjakov D (14)

Csere: Scheilinger Gy (26), Szenes B (8), Takács K (15), Kiss D (98), Seregy T (99), Papp Gy (20)

Gól: Sándli M (31'), Crkvenjakov D (42'), Balanescu D (67'), Molnár P (76'), Földes M (86') ill. -