2018.11.24.
Bajnoki mérkőzés: Tápiószele SE - FC Dabas (3:1)

Az idegenbeli bravúr ezúttal elmaradt

A szombati nap délutánján lejátszotta kettes csapatunk az utolsó idei bajnoki összecsapását. A Riesz Péter irányította FC Dabas II ezúttal az élmezőny alsó feléhez tartozó Tápiószele SE otthonába látogatott.

Remekül kezdődött számunkra az összecsapás. Az NB III-as kerettől kölcsönkapott Seregy Tamás góljával ugyanis már a 16. percben meg tudtuk szerezni a vezetést (0:1). Az előny azonban (mint utólag kiderült) túl korán jött, sajnos ellenfelünknek még rengeteg ideje maradt a felzárkózásra és az esetleges fordításra. A hazaiak észlelték a kialakult problémát és sajnos ennek megfelelően léptek is az ügyben. Előbb a 25. percben sikerült kiegyenlíteniük (1:1), majd a 30. percben már át is vették a vezetést (2:1). Innentől pedig ismét futhattunk az eredmény után. Tettük a dolgunkat becsülettel, de az egyenlítés csak nem akart összejönni. A mérkőzés pedig lényegében a 70. percig volt nyitott, akkor azonban a Tápiószele megszerezte harmadik találatát is és ezzel lényegében le is záródott az összecsapás érdemi része.

A bravúros idegenbeli pontszerzés tehát elmaradt, így nem sikerült szépen búcsúztatnunk a 2018-as esztendőt. Ettől függetlenül előre kell tekintenünk és bizakodnunk kell, a nem túl jól sikerült idei év után remélhetőleg már egy jóval szebb és sikeresebb áll előttünk.