2018.10.07.
Bajnoki mérkőzés: Taksony SE II - FC Dabas II (1:1)

Újabb pontszerzés

Az FC Dabas II vasárnap délután az immáron harmadosztályban szereplő Taksony SE második csapatához látogatott. Soros ellenfelünk (sajnos hozzánk hasonlóan) nem túl jól szerepel az idei szezonban, így egy vérbeli alsó házi rangadónak nézhettünk elébe.

Jól alakult az összecsapás, mivel Mata Péter révén már az első fél óra végén meg tudtuk szerezni a vezetést (0:1). Minimális előnyünket a szünetig meg is tudtunk tartani, agy optimistán várhattuk a második játékrész alakulását. Örömünk azonban csupán a 70. percig tarthatott, akkor ugyanis érkezett a Taksony nagy öregje, a sok nagy csatát megélt, egykoron az elsőosztályban is futballozó Bábik Tibor, góljával pedig ismét nyílttá vált a mérkőzés (1:1). A hátralevő bő húsz percben azonban már egyik fél sem tudta bevinni a győztes találatot, így végül mondhatni igazságos pontosztozkodással végződött a Megye II. osztályú rangadó.

Idegenbeli döntetlenünknek köszönhetően megtartottuk minimális, egy pontos előnyünket a Taksony SE II-vel szemben. A következő fordulóban már egy komolyabb erőpróba vár ránk, újfent idegenben, a 6. helyezett Bugyi SE ellen.

Időpont: 2018.10.07 (vasárnap, 15:00)
Helyszín: Taksony, Taksony SE Sporttelep

Taksony SE II - FC Dabas II 1:1 (1:0)

FC Dabas II: Gogolák K (78), Riesz D (2), Horváth K (5), Makrai L (6), Nagy-Jáger D (7), Erős R (8), Nagy J (10), Mata P (14), Kmetyó M (19), Radácsi K (20), Tokics T (21)

Csere: Isztolyka Á (1), Fehér A (9), Babos D (11), Györgyövics I (16), Nagy L (17), Nyerges P (18)

Gól: Bábik T (70') ill. Mata P (31')