2018.09.30.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas II - Dunavarsányi TE II (4:0)

Megvan az első győzelem

Szombat délután a sereghajtó Dunavarsányi TE II látogatott Dabasra. Soros ellenfelünk eddig mutatott szerény teljesítményének következtében kettes csapatunk célkitűzése nem lehetett más, mint a hazai pálya előnyét kihasználva otthon tartani a megszerezhető három bajnoki pontot. A hat mérkőzésen szerzett két döntetlen számunkra sem egy túl jó mutató, így mindent el kellett követnünk, hogy megszerezzük első szezonbéli győzelmünket.

Szerencsére játékosaink átérezték a dolgok súlyát és mondhatni esélyt sem adtak ellenfelünknek. Rutinos nagy öregünk, Danyis Attila nyitotta a gólok sorát a 14. percben (1:0), majd Riesz Dávid szünet előtt szerzett találatának köszönhetően megnyugtató előny birtokában térhettünk a megérdemelt pihenőnkre (2:0).

Szerencsére nem ültünk rá a megszerzett kedvező eredményre, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy az 51. és az 52. percben is bevittünk további két találatot. Góljainkat a szünetben csereként pályára lépő Fehér Attilának és az első játékrészben már egyszer betaláló Riesz Dávidnak köszönhettük (4:0). Ennek tükrében a hátralevő szűk 40 perc már valóban csupán formalitásnak volt tekinthető. További találatot ugyan már nem sikerült jegyeznünk, azonban az mindenképpen pozitívum, hogy lehozták a fiúk kapott gól nélkül a mérkőzés.

Győzelmünknek köszönhetően sikerült kimozdulnunk kieső zónából. Az utolsó előtti helyezés már reméljük a múlté, a szombati játéknap végeztével jelenleg 4 helyezést javítva a 11. pozíciót birtokolhatjuk (egy napig biztosan). A Taksony SE II és az Aranyszarvas SE is vasárnap délután lép pályára, így bizakodva várhatjuk riválisaink esetleges botlását.

A folytatásban ráadásul a pont a Taksony SE II-vel mérhetjük össze tudásunkat, jövő vasárnap 15 órától.

Időpont: 2018.09.29 (szombat, 16:00)
Helyszín: Dabas, FC Dabas Sporttelep

FC Dabas II - Dunavarsányi TE II 4:0 (2:0)

FC Dabas II: Gogolák K (78), Horváth K (4), Danyis A (5), Nagy L (6), Bálint M (8), Kmetyó M (10), Mata P (11), Makrai László (12), Riesz D (19), Radácsi K (22), Kiss D (27)

Csere: Fehér A (9), Nagy J (13), Ádám V (14), Györgyövics I (16), Tokics T (17), Rutterschmid K (20'), Kaltenecker D (21)

Gól: Danyis A (14'), Riesz D (41'), Fehér A (51'), Riesz D (52') ill. -