2017.03.11.
Bajnoki mérkőzés: FC Dabas II - Pilisi LK-Legenda Sport (1 : 0)

Óriási győzelmet aratott kettes csapatunk

A Pest megye I. osztályának harmadik helyezett csapata, a Pilisi LK látogatott szombaton Dabasra. Kucsák István legénysége jól kezdte a szezont, előbb a Taksony ellen ért el bravúros idegenbeli győzelmet, majd a szintén jó erőkből álló Biatorbággyal szemben szerzett fontos döntetlent. A Pilis elleni összecsapás azonban már egy jóval komolyabb erőpróbának ígérkezett, ráadásul elég foghíjas kerettel kellett nekivágni ennek a nehéz mérkőzésnek.

Játékosaink azonban átérezték a dolgok súlyát, nem feltartott kezekkel léptek pályára és ennek végül meg is lett az eredménye. A gól nélküli első félidőt követően a 68. percben megszületett az első és mint utólag kiderült az utolsó találat is. Az NB III-as csapattól kölcsönvett Karacs Roland találatával megszereztük a hőn áhított vezetést (1:0). A hátralevő időben már "csak" az eredmény megtartása volt a feladat, ami természetesen nem volt egyszerű, mert ellenfelünk sem szeretett volna pont nélkül távozni Dabasról. A fiúk azonban a végsőkig küzdöttek és egészen a hármas sípszóig meg tudták tartani előnyüket, így óriási meglepetésre végül nem csupán pontot, hanem pontokat tudtunk rabolni a tabellán jelenleg magasabban jegyzett Pilissel szemben.

Most már kijelenthetjük, remek tavaszi rajtot vett kettes csapatunk, három mérkőzésből szerzett hét pont egy újonc csapattól kiváló eredmény. Hátra azonban még nem dőlhetünk, jövő hétvégén ugyanis a tavasz alighanem legnehezebb feladata vár ránk. Az elsőszámú bajnokaspiráns Vecsés otthonába látogatunk. A mai mérkőzés azonban megmutatta, a papírforma mit sem ér, ha nem tudod kivinni a pályára a tudásod. Az FC Dabas II bebizonyította azt is, hogy ebben az osztályban szinte bárki ellen képes lehet jó eredményt elérni. Ebből kell kiindulni jövő hétvégén is és akkor nagy baj már nem lehet...

Időpont: 2017.03.11 (szombat, 14:30)
Helyszín: Dabas

FC Dabas II - Pilisi LK 1 : 0 (0:0)

FC Dabas II: Gerstenbrein - Danyis, Farkas R, Karacs (Benedek - 90'), Kovács, Gáspár, Bukovszki (Körmöczy - 76'), Janicsák, Volenszki (Sárközi - 46'), Ubornyák (Zsíros - 88'), Varga

Csere: Volenszki G, Sárközi, Körmöczy, Benedek, Zsíros, Mata

Gól: Karacs R (68') ill. -